Blog

Kartal Wings'te mahalle yaşamı

Kartal Wings'te mahalle yaşamı

Amad Gayrimenkul ve Umran Yapı ortaklığı ile inşaatı gerçekleştirilen Kartal Wings projesinde mahalle yaşamına geri dönülüyor. Kartal Wings’in mimarı Cem Bender, sakin bir mahalle ortamı oluşturduklarını, projeyi üç blok olarak tasarlayıp, birbirlerine engel olmayacak şekilde konumlandırdıklarını belirtiyor. Bender, bu konumlama sayesinde dairelerin yüzde 80’inin kapanmaz Adalar manzarasına sahip olduğunu ifade ediyor. 

 

8 bin 500 metrekare yeşil alan

Projeyi 12 dönüm geniş bir arazi üzerinde inşa ettiklerini belirten Bender, 8 bin 500 metrekareyi ise yeşil alana ayırdıklarını kaydediyor. Yeşil alanda yürüyüş alanları, açık ve kapalı yüzme havuzu, kafeterya, iki sauna, iki Fin hamamı, spor salonu, basketbol ve tenis kortu ile açık ve kapalı çocuk parkına yer verdiklerini söyleyen Bender, kurguladıkları mahalle dokusu sayesinde eskinin komşuluk ilişkilerini geri getirmeyi amaçladıklarını belirtiyor. Bender, Kartal Wings’te çevreyle ilişki içinde mimari bir form oluşturduklarını ifade ederek, bu yaklaşımın bölgede bir ilk olduğunun altını çiziyor. 

 

Çatılarda seyir terasları

Kartal Wings’in çatı katlarını dubleks daireler olarak tasarlamayıp seyir terası olarak dizayn ettiklerini belirten Bender, bu sayede seyir teraslarının da, site sakinlerinin güzel vakit geçirebileceği sosyal ortamlar haline geldiğini ifade ediyor. Projede geniş metrekare aralıkları ve daire tipleri olduğunu söyleyen Bender, 1+1 dairelerin 82-143 metrekare, 2+1 dairelerin 109-170 metrekare, 3+1 dairelerin 158-248 metrekare, 4+1 dairelerin 223 metrekare ve 5+2 loft dairelerin 363-397 metrekare brüt büyüklüklere sahip olduğunu belirtiyor.   

Benzer Haberler